Opisy wystąpień

Przychodzimy do firmy, odchodzimy od szefów - wpływ stylu zarządzania przełożonego na budowanie zaangażowania pracowników

Kiedy Jan Poniedziałkowski przychodzi do pracy wie, że w towarzystwie szefa może czuć się komfortowo. Jego przełożony dokładnie rozumie, co go motywuje, czego nie toleruje i jakich warunków potrzebuje, aby rozwijać się i osiągać sukcesy. Nie pozostaje mu nic innego, jak angażować się w swoje zadania.

Za budowanie zaangażowania w organizacjach odpowiedzialne jest najwyższe kierownictwo, HR i bezpośredni przełożeni. Jednak, to ci ostatni są najbliżej swoich pracowników. Mają tym samym ogromny wpływ na to, w jaki sposób mogą oni pełnić swoje role, czy realizować potrzeby  związane z relacjami lub uznaniem.

Podczas prezentacji zaprosimy uczestników do przyjrzenia się temu, jak style zarządzania w organizacji determinują budowanie zaangażowania oraz jak te style rozpoznawać. Zwrócimy również uwagę na sposoby wzmacniania zaangażowania poprzez rozwój liderów. Wskażemy jakie strategie działania warto przyjmować, aby zachęcać menadżerów do przejęcia odpowiedzialności za utrzymanie pracowników w firmie, wzbudzania w nich pozytywnych odczuć względem organizacji, a co za tym idzie przejawiania zachowań prowadzących do zwiększania efektywności całych zespołów.

Prelegent

Katarzyna Śpikowska-Susik
Sales and Training Regional Manager; Thomas International Poland

Z wykształcenia jest psychologiem. Posiada doświadczenie w obszarze HR zdobyte na stanowiskach kierowniczych w firmach o profilu produkcyjnym, handlowym i usługowym. 
Z firmą Thomas International współpracuje od 2006 roku, gdzie jako konsultant zajmuje się pozyskiwaniem i obsługą partnerów biznesowych oraz wspieraniem ich w realizacji projektów związanych z rekrutacją, oceną i rozwojem pracowników. Prowadzi szkolenia certyfikujące z zakresu rozwiązań Thomas International oraz warsztaty rozwojowe dotyczące obsługi klienta i zarządzania. Odpowiada również za konsultacje indywidualne, sesje informacji zwrotnych i coaching.
W pracy z organizacjami opiera się na podejściu systemowym i założeniach Analizy Transakcyjnej. Interesuje się wykorzystaniem wiedzy o współczesnej psychologii w diagnozowaniu organizacji, projektowaniu zmian oraz zwiększaniu efektywności osobistej i zespołów.

Organizator
Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.
Partnerzy
House of Skills
Hays Poland
TFI PZU SA
ETS (Educational Testing Service)
Ostendi Polska Sp. z o.o.
Nationale Nederlanden
Sponsorzy
Primavera Jastrzębia Góra
VanityStyle sp. z o.o.
MyBenefit
RTV EURO AGD
Dwór Elizy
Partnerzy merytoryczni
Personel Plus
kadry.abc.com.pl
Serwis HR
Sewis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
Patroni medialni
Prawo.pl
Back to Top