Opisy wystąpień

Odprawa, outplacement i świadczenia dodatkowe. Praktyki rozstaniowe ze specjalistami w Polsce

Wydaje się, że po podjęciu decyzji o rozstaniu z pracownikiem, kończy się wpływ firmy. Jeszcze wręczenie dokumentu, ustalenie trybu odejścia, zaplanowanie ostatnich działań, koniec. Pracownik jest już bardziej kandydatem na rynku pracy, a organizacja kontynuuje swoje dotychczasowe funkcjonowanie. Rzadko też firma wie, co dzieje się z losami byłego już pracownika, jak radzi sobie w poszukiwaniu nowej roli. A jeszcze rzadziej ma dostęp do informacji, czy sposób rozstawania się z pracownikami to coś, co jest rynkowe i możemy porównywać się do innych pracodawców, czy robimy coś ekstra, a może w ogóle temat wsparcia pracownika w odejściu nie funkcjonuje. Jak to sprawdzić? Jak przygotować się do tego etapu, dbając o różne elementy po drodze? Jak możemy zadbać o losy pracownika, gdy już jest poza firmą, a jednocześnie może być naszym ambasadorem? Czy to w ogóle możliwe, kiedy mówimy o rozstawaniu się z nim? Postaramy się pokazać, w jaki sposób firmy wspierają swoich pracowników i co oferują na odejście. Druga już edycja raportu o praktykach rozstaniowych w Polsce stanowi dla nas punkt wyjścia do dyskusji o tym, co warto, a czego nie warto robić, zwłaszcza, że często te działania opłacają się obu stronom.

Prelegenci

Agnieszka Jagiełka
Partner Zarządzający oraz Head of Sales and Marketing w Lee Hecht Harrison DBM Polska.

19 lat doświadczenia w konsultingu głównie w obszarze zarządzania zmianami, przywództwa oraz komunikacji w projektach reorganizacyjnych. Rozpoczynała karierę jako konsultant systemów zarządzania jakością ISO, projektów TQM (Total Quality Management), oraz Organizational Development w firmie RTG/ oddział polski Organizational Dynamics Int. W LHH DBM od 11 lat członek zarządu i osoba odpowiedzialna bezpośrednio za rozwój biznesu poprzez pracę oraz kierowanie zróżnicowanym wiekowo i pokoleniowo zespołem sprzedaży. Od 15 lat wspiera organizacje w komunikacji zmian do różnych grup pracowników. Prowadzi konsultacje, sesje inspiracyjne, warsztaty i prelekcje dla klientów dotyczące psychologii zmiany, komunikacji zmian w organizacji oraz wspierania pracowników w budowaniu osobistej odporności na zmiany.  Zawodowo i prywatnie entuzjastka agile’a, scruma oraz digital marketingu, certyfikowany Digital Marketer DMI. Z wykształcenia mgr psychologii (Uniwersytet Warszawski). Absolwent studiów podyplomowych z zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów doktoranckich z ekonomii pracy. Przez 5 lat była wykładowcą na studiach podyplomowych na SGH.

Monika Sójka
Konsultant Rynku Pracy oraz koordynator projektów outplacementowych w Lee Hecht Harrison DBM Polska.

Wspiera specjalistów, managerów oraz kadrę zarządzającą w  poruszaniu się po rynku pracy. Doradza w zakresie obecności w social media oraz wykorzystaniu portali społecznościowych i biznesowych w procesie poszukiwania pracy. Przeprowadziła około 250 konsultacji indywidualnych dla kandydatów ze wszystkich poziomów stanowisk z niemalże wszystkich branż. Odpowiada za kontakt z rynkiem pracy, budując relacje z headhunterami oraz przedstawicielami zespołów HR.

Organizator
Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.
Partnerzy
Benefit Solution Sp. z o.o.
AEGON
GoWork.pl
Hays Poland
HRlink.pl
Kancelaria Wardyński i Wspólnicy
Leadersheep
Lee Hecht Harrison DBM Polska
Ostendi Global
Redpill Consulting
Softgarden
Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
Wszechnica Uniwersytetu Jagiellońskiego
Skrivanek
Sponsorzy
Dailyfruits
Dwór Elizy
Hotel Primavera Jastrzębia Góra
MyBenefit
Partnerzy merytoryczni
LEX HR
LEX Kadry
Patroni medialni
Personel Plus
Prawo.pl
Back to Top